- Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2023r. przystąpią do I Komunii św., Serdecznie zapraszam.

- Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz na Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

W tym tygodniu:

  1. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła – 13.09.
  2. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.
  3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – 15.09.
  4. Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – 16.09.
  5. W dnia 1-2 października (sobota, niedziela) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sandomierza i Kazimierza Dolnego, szczegółowe informacje u Pani Beaty i Marzeny z Gniłej (liczba miejsc ograniczona).
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne.

Sprzątanie kościoła (sobota godz. 9.00)

- Alicja Winnicka

- Małgorzata Markowska

- Monika Radziszewska

- Cezary Kotyński

Ogłoszenia diecezjalne:

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że "jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój", wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach.

Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi.

W miesięczniku pojawiły się nowe rubryki: "Życie duchowe", "Świeccy w Kościele", "Młodzi pytają" i "Maryja w literaturze".