27 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

1. Wspomnienie św. Augustyna – poniedziałek 28 sierpnia.

2. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – wtorek 29 sierpnia

3. I piątek miesiąca, odwiedziny chorych i osób starszych od godz. 9.00. Msza Św. o godz. 18.00, spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu będziemy obchodzić też 84. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwach polecajmy tych, co oddali życie w obronie wolności i naszej Ojczyzny.

4. I sobota miesiąca, dzień modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o godz. 8.00.

5. Następna niedziela będzie pierwszą miesiąca, procesja po Mszy św. o godz. 11.00. Od tej niedzieli będzie wznowiona adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 10.30, również będzie wznowiona niedzielna Msza Św. o godz. 18.00.

6. 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. inaugurująca będzie odprawiona o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji szkoły do wspólnej modlitwy.

7. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Nasza Parafia to drugi przystanek pielgrzymki, mile widziane produkty spożywcze, aby ugościć pielgrzymów, (szczególnie coś słodkiego i owoce będzie można dostarczyć w sobotę na plebanię do godz. 11.00). Zakończenie pielgrzymki Mszą św. o godz. 18.00 w Krypnie.

8. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont schodów.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję naszym parafianom, Panom Tomaszowi Korenkiewiczowi, Błażejowi Sadowskiemu i Piotrowi Buczyńskiemu, za pracę przy myciu wieży kościelnej.

Sprzątanie kościoła – sobota godz. 9.00

 - Ewa Winnicka 

- Barbara Szczepańska 

- Łucja Bakun 

- Jolanta Wróblewska 

- Dorota Adamska