Dziś po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów na ministranta.

W tym tygodniu:

1. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – 10.08.

2. Wspomnienia św. Klary, dziewiczy – 11.08.

3. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika – 14 sierpnia. Jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia. Msze św. o godz. 8.30, 11.00. Po Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. Ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na Archidiecezjalne Radio ,,i,,.

5. 12 sierpnia (środa) wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę, na zakończenie Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wraz z pielgrzymami przejdziemy ostatni etap (10 km) z Przeprośnej Górki na Jasną Górę, autokar przyjedzie do Pogorzałk ( parking przy kościele ), po osoby zapisane na wyjazd, ok.. godz. 5.20.  

6. 6 września będziemy świętować Dożynki w naszej Parafii, Msza Św. będzie odprawiona o godz. 11.00. Już dziś serdecznie zapraszam parafian i mieszkańców naszej Gminy.

7. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne. Serdecznie dziękuję Parafiankom z Gniłej za pomoc w pracach porządkowych przy kościele oraz Parafianom z Pogorzałk za pomoc w pracach budowlanych.

Życzę wszystkim samych dobroci i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.