W tym tygodniu:

  1. 8 marca przypada Dzień Kobiet, wszystkim paniom najlepsze życzenia, wiele Bożych łask.
  2. 13 marca (niedziela) przypada 9 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie i intencjach Ojca św.
  3. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  4. Nowy numer Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej dostępny w zakrystii.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się skarbonki Jałmużny Wielkopostnej Caritas.
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne.
  7. Na pomocom Ukrainie zebraliśmy 2612zł. Bóg zapłać za wsparcie potrzebującym w wyniku wojny na Ukrainie.
  8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie otwarte na temat: ,,Porozmawiajmy o Kościele”. Planujemy w naszej parafii powołać Wspólnotę Czcicieli Miłosierdzie Bożego, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych w szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia.

- Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Temat tego numeru "Czas nawrócenia" związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu. Jeden z artykułów poświęcony jest przebaczeniu, które powinno towarzyszyć wielkopostnemu nawracaniu się, inny mówi o wsłuchiwaniu się w Słowo Boże w Wielkim Poście. W numerze znajdują się również takie teksty, jak: "Mirra - piękno płynące z ran" czy "Miarą człowieka jest jego świętość". Szczególnie zachęcamy do lektury artykułu "Nie zdejmę Krzyża...", opowiadającego o bohaterskiej obronie krzyży w jednej z wiejskich szkół.

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa "0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.

 Dziękuję za sprzątanie kościoła

Sprzątanie kościoła – sobota godz. 9.00

- Wanda Zdanowicz

- Marek Grzegorczyk

- Marek Zdanowicz

- Mirosław Zdanowicz

- Lucyna Kotyńska