W tym tygodniu:

  1. Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika (12.11).
  2. Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski (13.11).
  3. Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej (16.11). W związku z tą uroczystością w naszej parafii w dniach 14, 15, 16 listopada będziemy przeżywać Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze Św. będą odprawiane o godz. 9.00, 12,00 i 18.00 (środa, czwartek, Piątek). W tych dniach homilie wygłosi ojciec duchowny AWSD ks. dr Dariusz Sokołowski. W środę i czwartek, o godz. 9.00 i 18.00 będą obecni kapłani z sąsiednich parafii z posługą spowiedzi. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  
  4. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (17.11).

Ogłoszenia diecezjalne.

  1. Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w sali przy katedrze. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

Podziękowania

  1. Serdecznie dziękuję naszym parafianom (strażakom z Pogorzałk i nie tylko), za wczorajszą pomoc i prace wyburzenia komina na plebanii.
  2. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła

Sprzątanie kościoła (sobota godz. 9.00)

- Mirosław Malicki

- Marysia Zdanowicz

- Brygida Jackowska

- Wiesława Chilińska

- Nowy numer Drogi Miłosierdzia oraz Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.