5 listopada – XXXI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

  1. Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – czwartek (9.11).
  2. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – piątek (10.11).
  3. 11 listopada (sobota), będziemy przeżywać 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za wolność i niepodległość. Wspomnijmy w modlitwie Tych wszystkich, co zginęli za naszą Ojczyznę i módlmy się o pokój. Msza św. o godz. 9.00, po Mszy św. procesja na cmentarz.
  4. „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 r. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu a szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa – sobota (11.11).
  6. Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej (16.11). W związku z tą uroczystością w naszej parafii w dniach 14, 15, 16 listopada będziemy przeżywać Czterdziestogodzinne Nabożeństw. Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Zalewski z Białegostoku. Msze Św. będą odprawiane z adoracją Najświętszego Sakramentu:

- wtorek, środa, czwartek -  9.00 z adoracją do godz. 11.00 i 18.00 z adoracją od godz. 17.00.

W tych dniach przybędą kapłani z posługą w konfesjonale.

7. W następną niedzielę przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na „Solidarni z Kościołem Prześladowanym”.

8. Nowy numer Drogi Miłosierdzia dostępny przy wyjściu z kościoła oraz Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej dostępny w zakrystii. Zachęcam do nabycia kalendarza seminaryjnego przy wyjściu z kościoła.

9. Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie. Dziękuję członkom rady parafialnej za przeprowadzenie kwesty na naszym cmentarzu na dalsze prace w kaplicy pogrzebowej.

Sprzątanie kościoła – w piątek po Mszy św. o godz. godz. 18.00

- Ewa Winnicka

- Katarzyna Winnicka

- Jolanta Piekarska

- Katarzyna Winnicka

- Zofia Kulesza

Zapraszamy na „Bal charytatywny” z którego dochód przeznaczony będzie na operację serca Oli Warelis. Bal odbędzie się 18 listopada w „Dworze Czarneckiego”. W programie występ zespołu Narwańcy, pokaz iluzjonisty, kapela biesiadna, konkursy, licytacje cegiełek. Zapisy u ks. Marka z Dobrzyniewa lub przez stronę internetową. Więcej na Facebooku parafialnym.

https://dlaoli.dobrzyniewo.com.pl/