1. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, a także nasz organista, Pan Tadeusz – w imieniu naszej parafii składam Panu Tadeuszowi najserdeczniejsze życzenia. Polecajmy dzisiejszych solenizantów w naszej modlitwie.
  2. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła prześladowanego w Pakistanie. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W ubiegłą niedzielę odbyło się coroczne liczenie wiernych – dominicantes i communicantes. Obecnych było: 245 kobiet i 163 mężczyzn, do komunii przystąpiło: 119 kobiet i 43 mężczyzn. Łącznie obecnych 408, komunia 162 osoby.

W tym tygodniu:

  1. 1 listopada (czwartek) będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień poświęcony tym, których przykład życia powinniśmy naśladować. W naszej Świątyni posiadamy relikwie: św. Joanny Franciszki de Chantal, św. Andrzeja Boboli, bł. Bolesławy Lament, i bł. ks. Michała Sopoćki.  W tym dniu Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. po Mszy Św. o godz. 11.00 udamy się z procesją na cmentarz, gdzie będziemy modlić się o zbawienie naszym bliskim zmarłym. Będzie też możliwość poświęcenia pomników.
  2. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Masze Św. o godz. 8.30 i 18.00.
  3. Wypominki w naszej parafii będą odprawiane 2,3,4 listopada o godz. 17.00 w kościele a o godz. 18.00 Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. 1 listopada będziemy gościć przedstawiciela naszego seminarium, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby seminarium w Białymstoku.
  5. Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja i i spowiedź do godz. 17.00.

Ogłoszenia diecezjalne.

  1. Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w sobotę, 3 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Podziękowania

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w troskę o naszą świątynię i o cmentarz, szczególnie za prace w piątek i sobotą na cmentarzu – jestem pod wielkim wrażeniem.
  2. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła

Sprzątanie kościoła (sobota godz. 9.00)

- Magdalena Andruszkiewicz

- Magdalena Malinowska

- Agata Kitlas

- Iwona Kamińska