Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

  1. Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – (9.11).
  2. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – (10.11).
  3. 11 listopada (piątek), będziemy przeżywać 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za wolność i niepodległość. Wspomnijmy w modlitwie Tych wszystkich, co zginęli za naszą Ojczyznę i módlmy się o pokój. Msza św. o godz. 9.00, po Mszy św. procesja na cmentarz. W tym dniu Arcybiskup Metropolita udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
  4. Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa (11.11).
  5. Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika (12.11).
  6. Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej (16.11). W związku z tą uroczystością w naszej parafii w dniach 14, 15, 16 listopada będziemy przeżywać Czterdziestogodzinne Nabożeństw. Słowo Boże wygłosi ks. dr Arkadiusz Orzeł z diecezji Ełckiej. Msze Św. będą odprawiane z adoracją Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek, wtorek, środa -  9.00 z adoracją do godz. 11.00 i 18.00 z adoracją od godz. 17.00.

W tych dniach przybędą kapłani z posługą w konfesjonale.

  1. 7. W następną niedzielę przypada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na „Solidarni z Kościołem Prześladowanym”.
  1. Nowy numer Drogi Miłosierdzia dostępny przy wyjściu z kościoła oraz Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej dostępny w zakrystii.
  2. Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace inwestycyjne. Dziękuję członkom rady parafialnej za przeprowadzenie kwesty na naszym cmentarzu na remont kaplicy pogrzebowej.

Sprzątanie kościoła – sobota godz. 9.00

- Agnieszka Rogorzyńska

- Beata Dawidko

- Wiesława Bruszewska

- Bernadeta Bruszewska