- Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz na Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

- W następną niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na Grób Pański w Jerozolimie (zbiórka ofiar przeniesiona z wielkiego piątku),

W tym tygodniu:

  1. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła – 13.09.
  2. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.
  3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – 15.09.
  4. Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – 16.09.
  5. Święto św. Stanisław Kostki, Zakonnika, Patrona Polski – 18.09
  6. W następną niedzielę o godz. 11.00 rocznica I Komunii św.. Zapraszam dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. wraz z rodzicami. Również w następną niedzielę po mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2022r. przystąpią do I Komunii św., Serdecznie zapraszam.
  7. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne.

Sprzątanie kościoła (sobota godz. 9.00)

- Anna Zadykowicz

- Krystyna Tuszkowska

- Marianna Lewko

- Wacław Lewko

Ogłoszenia diecezjalne:

  1. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajduje się w nim rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, w której opowiada on o swojej dotychczasowej drodze życia oraz dzieli się swymi zamiarami związanymi z posługą w naszej archidiecezji. Zamieszczona jest również jego homilia wygłoszona w dniu Ingresu.
    Dziś Kościół w Polsce świętuje beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. W związku z tym polecamy materiały przypominające nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz osobę Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża i zakładu dla niewidomych w Laskach - samej zresztą niewidomej. "Drogi Miłosierdzia" ukazują się w odnowionej szacie graficznej, z kilkoma nowymi rubrykami, np. misyjną, czy "W głowie się nie mieści", przeznaczoną dla rodziców i dzieci.