W ubiegłą niedziele przeżywaliśmy odpust i wizytację kanoniczną w naszej parafii. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych, za przygotowanie tej uroczystości – służbie liturgicznej, chórowi, scholi, za przygotowanie dekoracji, przygotowanie posiłku dla zaproszonych gości. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu ,,Wielkanocne Pogorzałki”, organizatorom, sponsorom oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Pogorzałkach za pomoc i wsparcie.

Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią św., dzieci do I komunii przystąpią w niedzielę 14 maja.

W tym tygodniu:

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna Tydzień Biblijny, dzisiejsza niedziela jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, zachęcam do lektury Bożego Słowa.

2. Uroczystość św. Wojciecha bp. i męczennika, głównego Patrona Polski przypada w poniedziałek 24 kwietnia.

3. Święto św. Marka ewangelisty przypada we wtorek 25 kwietnia, jest to dzień modlitw o urodzaje.

4. Uroczystość św. Jerzego głównego Patrona naszej archidiecezji przypada we środę 26 kwietnia.

5. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy przypada w sobotę 29 kwietnia, jest to dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Dziękuję za pomoc w zmianie dekoracji oraz za sprzątanie kościoła i na godz. 9.00 w sobotę zapraszam:

1. Ewa Szaciłowska

2. Ewa Woźniewska

3. Agnieszka Dąbrowska

4. Paulina Dąbrowska