24 października – XXX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – w czwartek (28.10). To również dzień imienin naszego Pana organisty. Polecajmy wszystkich solenizantów w naszych modlitwach.
  3. 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień poświęcony tym, których przykład życia powinniśmy naśladować. W naszej Świątyni posiadamy relikwie: św. Joanny Franciszki de Chantal, św. Andrzeja Boboli, bł. Bolesławy Lament, bł. ks. Michała Sopoćki oraz św. Siostry Faustyny.  W tym dniu Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja na cmentarz, będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych (poświecenie nowych pomników na naszym cmentarzu będzie możliwe po zgłoszeniu w zakrystii po Mszy św. o godz. 11.00.)
  4. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Św. o godz. 9.00 i 18.00.
  5. Wypominki w naszej parafii będą odprawiane 2 i 3 listopada o godz. 17.00 w kościele a o godz. 18.00 Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. 1 listopada ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby seminarium w Białymstoku. W tym dniu przed kościołem i na cmentarzu odbędzie się kwesta na remont kaplicy pogrzebowej przy naszej świątyni.

Podziękowania

  1. Serdecznie dziękuję za produkty żywnościowe przekazane w akcji ,,Torba Samarytanka,, na potrzeby Caritas, dziękuję również za dostarczenie płodów rolnych na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Sprzątanie kościoła (sobota godz. 9.00)

- Zuzanna Storonowicz

- Joanna Żemierowska

- Elżbieta Roszkowska

- Aniela Polecka

-Rafał Bolesta

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ SANITARNYCH W KONTEKŚCIE ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań. Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych. Ponadto, pragnę raz jeszcze wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią. Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób. Warszawa, dnia 22 października 2021 roku ✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski