- Dziś po każdej Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

  1. Adwentowy dzień skupienia w naszej parafii odbędzie się dnia 17 grudnia (czwartek godz. 9.00 i 18.00). o godz. 18.00 Msza Św. Roratnia, zapraszam dzieci i młodzież z lampionami. Przybędą kapłani z posługą w konfesjonale, zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  2. Odwiedziny osób starszych i chorych będzie w czwartek od godz. 10.30. proszę o zgłoszenie i zapisanie na listę w zakrystii.
  3. Bardzo proszę, w tym roku mieszkańców Pogorzałk o dostarczenie i pomoc w ustawieniu choinek (piątek o godz. 10.00).
  4. W sobotę będziemy dekorować naszą świątynię. Serdecznie zapraszam młodzież i wszystkich chętnych na godz. 9.00 do pomocy, zapraszam też naszych strażaków.
  5. Opłatki wigilijne można nabyć u Pana Tadeusza, są jeszcze dostępne świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (w zakrystii).
  6. Spotkanie opłatkowe w tym roku, z racji pandemii nie odbędą się.
  7. Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe indywidualnie oraz na konto parafialne.

Ogłoszenie Diecezjalne

Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Proponujemy go jako pomoc w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie polecamy artykuł "Aby Słowo wśród nas zamieszkało", mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie, w obecnym czasie konfliktów i zamętu. Proponujemy również materiał na temat nauczania Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z misjonarzami - Argentyńczykiem i Tanzańczykiem, niedawno przybyłymi do Białymstoku, oraz listu białostockiego misjonarza posługującego na Kubie.

Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączony jest kalendarz misyjny na rok 2021, podarowany przez Księży Werbistów z Kleosina.

Podziękowania

  1. Dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc.

Sprzątanie kościoła – sobota godz. 12.00 (po dekoracji świątyni).

- Ewa Rafałko

- Teresa Rafałko

- Aneta Rafałko

- Wiesław Cylwik

Ogłoszenie Gminne

Rusza V edycja Banku Żywności! Towarzystwo Przyjaciół Gminy Dobrzyniewo informuje, że rozpoczyna piątą edycję współpracy z Bankiem Żywności w Suwałkach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W związku z tym wydawane będą produkty żywnościowe osobom potrzebującym na terenie naszej gminy. Kryterium dochodowe netto: 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie. Zgłoszenia wraz z zaświadczeniem o zarobkach za miesiąc listopad przyjmowane będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrzyniewie Dużym od 14 grudnia 2020 roku. Wnioski zawierające braki (np. niewypełnienie wszystkich pól, brak załączników, podpisów) będą odrzucane! Osobisty odbiór paczek żywnościowych odbywać się będzie jeden raz w miesiącu w Pracowni Edukacji Kulturalnej w Kozińcach. O dokładnym terminie i godzinie wydawania paczek zakwalifikowane osoby zostaną poinformowane telefonicznie.