02 kwietnia – VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa

 1. Za nami rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję ks. Wojciechowi Kapicy za wygłoszone nauki rekolekcyjne, dziękuje kapłanom za posługę w konfesjonale. Dziękuję Parafiankom za przygotowanie posiłków kapłanom w czasie rekolekcji.
 2. W dnu dziękujemy Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II w 18 rocznicę Jego przejścia do Domu Ojca.
 3. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, zapraszam do wspólnego przeżycia tych najważniejszych dni w ciągu roku, upamiętniających Mękę i Zmartwychwstanie Chrystusa.
 4. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 5. Nowy numer Drogi Miłosierdzia dostępny jest przy wyjściu z kościoła.

TRIDUUM PASCHALNE:

 Wielki Czwartek:

 • LITURGIA Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy (indywidualna) po zakończonej Liturgii do godz. 22.00.

- Wielki Piątek: post ścisły, ilościowy i jakościowy. Adoracja przy Ciemnicy od godz. 10.00. Adoracja członków Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Rycerstwa Niepokalanej oraz Kół Żywego Różańca od godz. 14.00 do 15.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam.

 • · LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00.
 • · Adoracja Pana Jezusa w Grobie (indywidualna) po zakończonej Liturgii do godz. 22.00.

- Wielka Sobota:

 • Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 11.00 do godz. 15.00 (zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nowenną).
 • Poświecenie pokarmów Wielkanocnych o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 • O godz. 22.00 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną. W czasie Liturgii odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego proszę o przyniesienie świec.

4. Niedziela Zmartwychwstania:

 • · Msze św. o godz. 8.30 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00)
 • · Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt Wielkanocnych, Masze św. o godz. 8.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00).
 1. 6. 16 kwietni w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasza parafia będzie obchodzić odpust i jednocześnie Wizytację Kanoniczną Arcybiskupa Józefa Guzdka. Główna Msza święta będzie odprawiona o godz. 8.30 z procesją Eucharystyczną, po której odbędzie się spotkanie Arcybiskupa ze wszystkimi grupami i wspólnotami naszej parafii. O godz. 11.00 ks. Arcybiskup udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich na te uroczystości.
 2. 7. W dniach 16,17,18 czerwca organizowany jest 3 dniowy wyjazd – Wrocław – Duszniki Zdrój – Błędne Skały – Szczeliniec – Kudowa zdrój – Częstochowa. Szczegółowe informacje u Pani Beaty i Marzeny z Gniłej. 

Życzę wszystkim dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia.